projektowanie ogrodów ciechanów

ANNA ZBRZEZNA

projektowanie ogrodów1 projektowanie ogrodów2 projektowanie ogrodów3 projektowanie ogrodów4 projektowanie ogrodów5 projektowanie ogrodów6

AKTUALNOŚCI:

CIEKAWE WYDARZENIA:

Chelsea Flower Show 2014- news!

Na gorąco pokazujemy Wam zdjęcia ,które udało nam się zrobić na tegorocznej, największej europejskiej wystawie ogrodniczej- CHELSEA FLOWER SHOW w Londynie!

Chelsea Flower Show odbywa się w pełni sezonu, czyli w maju. Jej początki sięgają 1913 roku, kiedy to w Anglii nie istniały żadne centra ogrodnicze, więc zapaleni entuzjaści zieleni znaleźli prosty sposób na to, by podzielić się swoją pasją z innymi miłośnikami kwiatów i ogrodów. Londyńska wystawa zachwyca z wielu powodów.

Po pierwsze, niesamowity jest rozmach przedsięwzięcia. Otóż raz do roku na przysłowiowym czystym „ polu”, czyli zupełnie płaskim terenie tworzy się całe, kompletne ogrody za kilkaset funtów z kaskadami, zbiornikami wodnymi i niejednokrotnie drzewami naturalnych rozmiarów. I to wszystko tylko na parę dni by zachwycić tłumy zwiedzających.

Po drugie, wystawa w Chelsea jest objęta honorowym patronatem RHS (Royal Horticultural Society), czyli mówiąc w skrócie samej Królowej Elżbiety, która nawet sama osobiście otwiera prawie zawsze wystawę i przecina przysłowiowe wstęgi. Jej obecność nadaje prestiżu, przyciąga tłumy i mobilizuje wiernych poddanych do wytrwałej pracy.

Po trzecie, na wystawę zjeżdżają wszyscy którzy są ciekawi tego, co będzie modne w sztuce ogrodowej w najbliższym czasie.

  • Pracownia Architektury Krajobrazu Anna Zbrzezna jest członkiem:
    Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu http://www.sak.org.pl
    Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego http://www.ptd.pl/

    kontakt referencje | inspiracje | oferta | galeria | o nas | home |